Spaghetti bolognese obraziło muzułmanów

Rdzenni Włosi są dyskryminowani w obozach dla ofiar trzęsienia ziemi w północnej Italii, pisze między innymi dziennik „Il Giornale”.

Większość miejsc w miejscach schronienia i namiotach dla osób pozbawionych dachu nad głową na skutek trzęsienia zajęli imigranci, głównie z Maroka, Egiptu, Nigerii. Włosi muszą zdobywać żywność na własną rękę i spać w samochodach. Jak pisze lokalna „Gazzetta di Modena”, zachowanie imigrantów poddaje ciężkiej próbie nerwy miejscowych, którzy stracili dorobek życia.

W schronieniach widać wiele kobiet w islamskich chustach. Wśród imigrantów dochodzi do aktów przemocy, zdarzają się bójki na noże. Jeden z namiotów zajętych przez Afrykanów był dwukrotnie dezynfekowany z powodu panującego tam świerzbu, a końcu musiał zostać zniszczony i wyrzucony. Pracownicy pomocy, szczególnie przybyli z innych regionów Włoch (Wenecja, Trydent) nie panują nad sytuacją, ponieważ nie spodziewali się takich komplikacji.

W obozie dla ofiar trzęsienia

W jednym z obozów wybuchła awantura, ponieważ osoba wydająca jedzenie przez pomyłkę nałożyła młodej muzułmance na talerz spaghetti bolognese. Porządkowi tłumaczyli, że stało się to niechcący, ale dziewczyna zaczęła płakać, zawołała całą swoją rodzinę i oskarżyła kierownictwo obozu o celową obrazę islamu. Sytuację uspokoili dopiero ochroniarze.

„Nas ewakuowano w miejsce obok obozu” – powiedziało reporterowi młode włoskie małżeństwo. – „Jesteśmy z San Felice (miejscowość ciężko dotknięta katastrofą – red.), ale nie dostajemy posiłków, bo jedzenie jest tylko dla ludzi w obozie”.

PJ
Źródła: http://gazzettadimodena.gelocal.it/cronaca/2012/05/27/news/piatto-sbagliato-al-ragu-ed-e-il-caos-1.5163073

http://gatesofvienna.blogspot.com/2012/05/spaghetti-bolognese-casus-belli.html