1/3 Palestyńczyków popiera mord w Itamarze

house-itamar-murder
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wyniki sondażu: jedna trzecia Palestyńczyków akceptuje mord dokonany na żydowskiej rodzinie w Itamarze; większość mieszkańców Gazy przyłącza się do powszechnych demonstracji przeciwko Hamasowi; Palestyńczycy nie uważają, że protesty na Bliskim Wschodzie doprowadzą do utworzenia państwa palestyńskiego.

house-itamar-murderWedług opublikowanego 6 kwietnia sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Hebrajski jedna trzecia Palestyńczyków akceptuje atak terrorystyczny w miejscowości Itamar w marcu tego roku, w którym zamordowana została pięcioosobowa rodzina żydowskich osadników. Zbrodnię potępiło 63% ankietowanych.

Sondaż przeprowadził prof. Yaacov Shamir z Instytutu Trumana oraz Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Hebrajskiego wspólnie z prof. Khalilem Shikaki, dyrektorem palestyńskiego ośrodka badań opinii publicznej (PSR).
Shamir i Shikaki ustalili, że 67% mieszkańców Gazy dąży do zorganizowania demonstracji przeciwko rządom Hamasu, podobnych do demonstracji w Egipcie i Tunezji.

Jednak większość Palestyńczyków (66%) i Izraelczyków (73%) nie sądzi, żeby takie protesty „doprowadziły do zakończenia okupacji albo wstrzymania osadnictwa (żydowskiego na Zachodnim Brzegu)”.

Niemal 70% Izraelczyków uważa, że jest mało prawdopodobne, by izraelskim Arabom udało się zorganizować większe demonstracje.
Ponad połowa (54%) Palestyńczyków wątpi, by protesty na Bliskim Wschodzie zwiększyły prawdopodobieństwo utworzenia państwa palestyńskiego w ciągu następnych pięciu lat; tylko 42% jest przeciwnego zdania.(db)

Tłum. rol na podst. Jerusalem Post

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze