Śmiertelnie niebezpieczne nazwisko

Kurt Westergaard
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja objęła ochroną niektórych imienników duńskiego rysownika, autora słynnej karykatury Mahometa, na którego planowano zamach – podał dziennik Nyhedsavisen. Osobom nazywającym się Kurt Westergaard, a jest ich w Danii ok. 80, grożono śmiercią.

Kurt Westergaard
Kurt Westergaard

Jeden z nich, przedsiębiorca z miasta Aabenraa na południu Danii, powiedział gazecie, że nieznane osoby mówiące po duńsku z obcym akcentem groziły, że zabiją jego i uprowadzą członków rodziny.

– Najgorsze, że oni dzwonili też do trojga moich dzieci, z których żadne nie ukończyło 15 lat. Baliśmy się, żeby nie zostały porwane z ulicy – dodał nieszczęśnik winny tylko temu, że nazywa się Kurt Westergaard.

73-letni Westergaard jest autorem najbardziej kontrowersyjnej karykatury proroka, przedstawiającej go z bombą w turbanie. W połowie lutego duńska policja ujawniła, że planowano na niego zamach. Zatrzymano trzy osoby – jedną wypuszczono po przesłuchaniu, dwie oczekują w areszcie na wydalenie z Danii.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze