Śmiertelne w skutkach wypieranie się muzułmańskiego antysemityzmu

islamofaszyzm-antysemityzm
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Malezji – Mahathir Mohamad poinformował  świat, obok innych spraw o tym, że Żydzi rządzą światem przez pośredników. Wybierają innych, by za nich walczyli i umierali. Condoleezza Rice – doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego – określiła uwagi Mahathira jako pełne nienawiści, oburzające.
islamofaszyzm-antysemityzm
Lecz po tym dodała: Nie uważam, by były symboliczne dla świata muzułmańskiego. Oby miała rację w tej sprawie.

Lecz faktycznie, poglądy Mahathira są właśnie symbolem obecnego sposobu wyrażania się muzułmanów o Żydach – symboliczna też była owacja na stojąco, zgotowana [premierowi Mahathirowi] po jego przemówieniu przez wyłącznie muzułmańską publiczność, składającą się z przywódców 57 państw. A później – jak pisze saudyjska gazeta – kiedy przywódcy Zachodu skrytykowali Mahathira, Muzułmańscy przywódcy zwarli szeregi wokół niego, wyrażając pochwały (bardzo słuszna, bardzo, bardzo mądra ocena).

Chociaż antyżydowskie uczucia wśród muzułmanów mają wielusetletnią historię, dzisiejsza wrogość wypływa z dwóch głównych przyczyn: sukcesu Żydów w obecnych czasach i ustanowienia państwa Izrael. Jednak aż do lat 1970-tych, muzułmańskie resentymenty były wyrażane we względnie łagodny sposób.

Lecz w latach 70 polityczna radykalizacja, wspomagana przez boom naftowy dała takim państwom jak Iran, Irak, Arabia Saudyjska i Libia wolę oraz środki materialne dla wspierania poglądów wrogich Żydom na całym świecie. Przy rzadkich głosach samych muzułmanów, zaprzeczających coraz bardziej dziwacznym teoriom [na temat Żydów], poglądy te mnożyły się i pogłębiały. Po raz pierwszy, świat muzułmański stał się główną bazą dla antyżydowskich teorii. Obecnie, jak odnotowuje Morton Klein z Syjonistycznej Organizacji Ameryki (ZOA): Nienawiść do Żydów jest powszechna w całym świecie muzułmańskim. Uczy się jej w szkołach i przekazuje się ją w meczetach. Satyryczne rysunki w muzułmańskiej prasie zazwyczaj portretują Żydów w sposób rażąco antysemicki.

Tym bardziej Mahathir nie może być uważany za jedynego przywódcę muzułmańskiego, który czyni antyżydowskie uwagi. Prezydent Syrii – Bashar al-Asad powiedział w 2001 roku, że Izraelczycy próbują unicestwić zasady wszystkich religii z tą samą mentalnością, z jaką zdradzili Jezusa Chrystusa.

Irańscy ajatollahowie i saudyjscy książęta wykazują się bogatą historią antyżydowskiej jadowitości, podobnie jak egipska telewizja i palestyńskie podręczniki szkolne.

https://www.youtube.com/watch?v=UQERHieZHcg https://www.youtube.com/watch?v=5NvybWC6qic https://www.youtube.com/watch?v=UXz_-MHHOHU

Więcej na: danielpipes.org

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze