Siły rządowe zdobyły Szakrę – kolejny bastion Al-Kaidy

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Jemeńskie siły rządowe odniosły kolejny sukces w walce z Al-Kaidą, zdobywając uważane za jeden z bastionów islamskich rebeliantów miasto Szakra w prowincji Abjan – podała w piątek agencja dpa. Podczas walk zginęło co najmniej 20 islamskich bojowników.

Przedstawiciel jemeńskich władz powiedział Reutersowi, że część bojowników, która przeżyła szturm na miasto, uciekła w górzysty teren na zachód od miasta. Znajdował się wśród nich także szef fundamentalistycznych milicji Ansar al-Szaria (Partyzantów Islamskiego Prawa), Jalal al-Baleidi, znany także jako Abu Hamza al-Zinjibari.

Szakra jest trzecim po Zindżibarze i Dżarze ośrodkiem Al-Kaidy na południu kraju, odbitym w tym tygodniu z rąk fundamentalistów.

W Jemenie od kilku miesięcy siły rządowe prowadzą ofensywę przeciwko Al-Kaidzie, która wcześniej, korzystając z niepokojów w tym kraju i słabości władzy centralnej, przejęła praktycznie kontrolę nad znaczną częścią południowego Jemenu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze