Sikorski z wizytą w Egipcie

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski rozpoczął dzisiaj w południe wizytę w Egipcie. Polska chce pokazać przed rozpoczęciem prezydencji, że tak samo jak wschodnim interesuje się południowym sąsiedztwem UE.

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki podkreślał przed wyjazdem, że głównym celem wizyty Sikorskiego w Afryce Północnej jest przedyskutowanie z rządami Egiptu i Tunezji stanowiska Polski i Unii Europejskiej wobec tych krajów, tuż po udanych rewolucjach demokratycznych w obu z nich.
Jak mówił rzecznik, Polska chce wspierać demokratyczne przemiany w tych państwach, a wizyta ministra jest elementem szerokiej, polskiej inicjatywy dyplomatycznej w Afryce.

W środę w Kairze Sikorski spotka się m.in. z premierem Esamem Szarafem, ministrem spraw zagranicznych Nabilem al-Arabim oraz przedstawicielami partii politycznych wywodzących się z ruchu „Rewolucja 25 stycznia”. W planach jest także podpisanie dwustronnej umowy o współpracy w dziedzinie turystyki oraz zainaugurowanie wystawy pt. „Dekada Solidarności”.

Wieczorem Sikorski udaje się do Tunisu, gdzie w czwartek ma rozmawiać m.in. z premierem Bedżim Kaidem Essebsim, tunezyjskim szefem dyplomacji Muledem Kefim, przewodniczącym niezależnej komisji wyborczej Kamelem Dżendubim. Spotka się z tunezyjską młodzieżą.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook