Sikorski podpisał umowę ws. współpracy turystycznej z Egiptem

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski podpisał w Kairze umowę o współpracy w dziedzinie turystyki między Polską a Egiptem. Przekonywał, że w Egipcie jest bezpiecznie, i zachęcał do wyjazdów wakacyjnych do tego kraju.

Sikorski spotkał się z premierem Egiptu Esamem Szarafem oraz szefem egipskiej dyplomacji Nabilem el-Arabim.

– Dzisiaj mogę potwierdzić, że kurorty Egiptu są bezpieczne dla turystów, więc jeśli ktoś rozważał wakacje w Egipcie, to jest to najskuteczniejszy sposób pomocy gospodarce egipskiej, a co za tym idzie pomocy w przejściu do demokracji – powiedział na konferencji prasowej Sikorski.
Jak mówił, Polacy są piątą co do wielkości grupą turystów, która tradycyjnie przyjeżdża do tego kraju; w 2010 roku odwiedziło go 600 tys. naszych rodaków.

Umowa podpisana w środę ma stworzyć warunki do rozwoju współpracy między polskimi a egipskimi organizacjami oraz przedsiębiorcami działającymi w branży turystycznej. Ma sprzyjać m.in. wzrostowi liczby wyjazdów turystycznych, wymianie informacji i doświadczeń, współpracy w ramach międzynarodowych organizacji turystycznych.

Nawiązując do zmian ustrojowych w tym kraju, Sikorski powiedział, że Egipcjanie uważają polską transformację za „model sukcesu”. Zapewnił, że Polska będzie pomagać Egiptowi w staraniach na rzecz budowy państwa demokratycznego.

Według Sikorskiego ważne jest, by Egipt odniósł sukces, gdyż zmiany w tym kraju będą rzutowały na cały region. – Trzymamy za was kciuki – mówił.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook