Seria prowokacji służb USA, „wpadł” spiskowiec

Terroryzm
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

W Baltimore aresztowano spiskowca, który chciał wysadzić ośrodek rekrutacyjny sił zbrojnych USA w stanie Maryland. Do zatrzymania doszło dzięki prowokacji policyjnej – podał amerykański departament sprawiedliwości.

– Nie było rzeczywistego zagrożenia dla społeczeństwa, bo materiały wybuchowe były atrapą, a podejrzanego od miesięcy monitorowano – powiedział rzecznik departamentu Dean Boyd. Odmówił podania tożsamości aresztowanego. Wiadomo jedynie, że jest nim 21-letni obywatel USA, który przeszedł na islam.

Terroryzm
Terroryzm

Zatrzymanie go to najnowsza z serii prowokacji amerykańskich służb bezpieczeństwa przeciwdziałających spiskom terrorystycznym.

Jedna z takich operacji doprowadziła do aresztowania w listopadzie mężczyzny z Oregonu, oskarżonego o usiłowanie wysadzenia w powietrze samochodu z materiałami wybuchowymi podczas uroczystego zapalenia świateł na choince w Portland.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze