Sekretarz obrony USA: Polska powinna włączyć się w operację NATO w Libii

| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Robert Gates za kilka tygodni przejdzie na emeryturę. Swe ostatnie spotkanie w NATO sekretarz obrony USA wykorzystał jednak, by skrytykować sojuszników za brak wsparcia dla operacji obalenia Muammara Kaddafiego.

Podczas środowego spotkania ministrów obrony krajów Sojuszu w Brukseli Gates wprost zarzucił dwóm „wielkim krajom członkowskim NATO”, że nie biorą udziału w operacji w Libii. Miał na myśli Niemcy i właśnie Polskę.

Berlin od początku sprzeciwiał się interwencji Zachodu w Libii. Warszawa tę interwencję poparła, ale zapowiedziała, że nie weźmie w niej udziału.

Gates skrytykował też Hiszpanię, Turcję i Holandię za to, że choć wysłały swe samoloty do Libii, to nie pozwoliły ich pilotom brać udziału w atakach na siły Kaddafiego atakujące miasta zajęte przez antyrządowych rebeliantów. Samoloty z tych trzech krajów zajmują się jedynie patrolowaniem nieba na Libią, co po zniszczeniu i tak wcześniej niezwykle słabego lotnictwa Kaddafiego jest już zajęciem w zasadzie wyłącznie symbolicznym.

więcej na wyborcza.pl

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze