Saudyjska seksmisja oburza mężczyzn

Poligamia w Arabii Saudyjskiej
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kobieta i czterech mężów? Nie do przyjęcia

Poligamia w Arabii Saudyjskiej
Poligamia w Arabii Saudyjskiej

Program satyryczny wyemitowany w saudyjskiej telewizji wzburzył miejscowych mężczyzn. Dlaczego? W programie to bowiem kobieta zajęła miejsce mężczyzny z wszelkimi jego konsekwencjami, między innymi w postaci licznych małżonków.
Seria programów satyrycznych „Tash Ma Tash”, w wolnym tłumaczeniu „Nic wielkiego”, jest emitowana podczas Ramadanu i wyśmiewa społeczne uprzedzenia Saudyjczyków.

Konserwatywni przedstawiciele narodu parokrotnie nawoływali już do zakazania emisji programu, ale podobno należy on do ulubionych rozrywek króla Abdullaha, co daje mu potężną ochronę. Nie wiadomo jednak jak program zniesie najnowszą falę krytyki.

Poważna obraza

W najnowszym odcinku serialu bowiem autorzy postanowili zamienić miejscami kobietę i mężczyznę, dając im społeczne uprawnienia przeciwnej płci. Główna bohaterka postanowiła cztery razy wyjść za mąż, wykorzystując takie same argumenty, jakich używają mężczyźni motywując branie sobie nowych żon.

Drugiego męża bohaterka usprawiedliwiała tym, że pierwszy po pięciu latach przestał dbać o swój wygląd i jest przepracowany. Trzeci mąż jest wynikiem zakładu ze znajomymi. Czwarty został uzasadniony „znudzeniem” saudyjskimi mężczyznami.

Następnie kobieta postanawia wziąć sobie piątego męża i zmusza czerech pierwszych do ciągnięcia słomek o to, który zostanie „rozwiedziony”.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook