„Saudyjki, rozgrzejcie silniki!”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Usiądź za kółkiem. Noga na gaz” czy „Saudyjki, rozgrzejcie silniki!” – to hasła zachęcające saudyjskie kobiety do buntu przeciwko obowiązującym przepisom, które zabraniają kobietom prowadzić samochód. Akcja rozpowszechniana jest na serwisach społecznościowych.

Kampania „Women2drive”, rozpoczęta dwa miesiące temu, ma trwać do czasu „ogłoszenia przez króla dekretu zezwalającego kobietom na kierowanie samochodem” – napisano na Facebooku organizatorów.
„Usiądź za kółkiem. Noga na gaz” czy „Saudyjki, rozgrzejcie silniki!” – takie wpisy można było przeczytać na Twitterze organizatorów akcji.

Według nich jedna kobieta odważyła się w piątek przed świtem jeździć ulicami stolicy, Rijadu. Sieci społecznościowe informowały o innych paniach, które usiadły za kierownicą m.in. we wschodnim mieście Dammam i w innych miejscach.

„Mamy doktoraty, a nie umiemy prowadzić”

Działacze namawiają kobiety, mające zagraniczne prawa jazdy, by indywidualnie przyłączały się do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Chodzi o to, by prowadząc auto, mogły załatwiać swoje codzienne sprawy, a niekoniecznie umawiały się na wspólną jazdę w jakimś konkretnym miejscu.
– Władze muszą przestać traktować kobiety jak obywateli drugiej kategorii i otworzyć drogi królestwa dla kierujących pań – oświadczyli obrońcy praw człowieka.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze