„Saudyjki, rozgrzejcie silniki!”

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Usiądź za kółkiem. Noga na gaz” czy „Saudyjki, rozgrzejcie silniki!” – to hasła zachęcające saudyjskie kobiety do buntu przeciwko obowiązującym przepisom, które zabraniają kobietom prowadzić samochód. Akcja rozpowszechniana jest na serwisach społecznościowych.

Kampania „Women2drive”, rozpoczęta dwa miesiące temu, ma trwać do czasu „ogłoszenia przez króla dekretu zezwalającego kobietom na kierowanie samochodem” – napisano na Facebooku organizatorów.
„Usiądź za kółkiem. Noga na gaz” czy „Saudyjki, rozgrzejcie silniki!” – takie wpisy można było przeczytać na Twitterze organizatorów akcji.

Według nich jedna kobieta odważyła się w piątek przed świtem jeździć ulicami stolicy, Rijadu. Sieci społecznościowe informowały o innych paniach, które usiadły za kierownicą m.in. we wschodnim mieście Dammam i w innych miejscach.

„Mamy doktoraty, a nie umiemy prowadzić”

Działacze namawiają kobiety, mające zagraniczne prawa jazdy, by indywidualnie przyłączały się do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa. Chodzi o to, by prowadząc auto, mogły załatwiać swoje codzienne sprawy, a niekoniecznie umawiały się na wspólną jazdę w jakimś konkretnym miejscu.
– Władze muszą przestać traktować kobiety jak obywateli drugiej kategorii i otworzyć drogi królestwa dla kierujących pań – oświadczyli obrońcy praw człowieka.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook