Saudyjczycy będą mogli używać BlackBerry

bigbb12
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Research In Motion, producent telefonów BlackBerry, ugiął się przed groźbą zakazu używania swoich telefonów w Arabii Saudyjskiej i spełnił żądania lokalnych władz.

bigbb12Research In Motion, kanadyjski producent telefonów BlackBerry i dostawca usługi natychmiastowej komunikacji tekstowej stanowiącej podstawową funkcję urządzeń, na razie nie musi wycofywać się z Arabii Saudyjskiej. To największy rynek RIM w tym rejonie świata – BlackBerry używa tam ok. 700 tys. klientów.

Arabia Saudyjska groziła wprowadzeniem zakazu używania usługi BlackBerry już ubiegłym tygodniu. Powodem kontrowersji były obawy związane z monitorowaniem komunikacji tekstowej z telefonów BlackBerry, masowo wykorzystywanych w firmach i korporacjach. Wszystkie dane przesyłane między urządzeniami nawet w ramach tego samego kraju przepływały przez serwery RIM znajdujące się w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. BlackBerry jest najpopularniejszym korporacyjnym telefonem od około 5 lat. Nie jest jasne, dlaczego kontrowersje dotyczące bezpieczeństwa przesyłanych danych pojawiły się dopiero teraz.

Więcej na:  www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze