Sarajewo: 20 lat po oblężeniu chrześcijanie wyparci przez islam

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Sarajewo, 04.04.2012

Sarajewo nie jest już miastem multietnicznym. Chrześcijanie zostali tam wyparci przez muzułmanów, którzy stanowią 85 procent mieszkańców – podał kard. Vinko Puljić, katolicki ordynariusz miasta. Jutro minie 20 lat od rozpoczęcia oblężenia Sarajewa. Trwało on cztery lata. Zginęło wówczas 11 tys. osób, w tym 2 tys. dzieci. Kard. Puljić przypomina, że przez cały czas oblężenia pozostał ze swymi wiernymi, starając się ożywiać we wszystkich nadzieję na lepszą przyszłość.

Dziś, jak zauważa arcybiskup Sarajewa, przyszłość chrześcijan w tym mieście jest coraz bardziej niepewna. Ich liczba zmniejszyła się trzykrotnie, do 15 tys. Dla wyznawców Chrystusa w Sarajewie nie ma już miejsca, z trudem upominają się o własne prawa, a pod pewnymi względami ich położenie jest porównywalne z tym, co działo się za komunizmu. Tak jak wtedy odmawia się nam na przykład pozwolenia na budowę nowego kościoła – zauważa kard. Puljić.

więcej na : www.opoka.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze