Sankcje wobec Iranu uzgodnione, rezolucja wkrótce

iran-nuclear
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa (RB) ONZ w kwestii nowych sankcji wobec Iranu jest w pełni uzgodniony, wkrótce odbędzie się głosowanie – wynika z wtorkowych wypowiedzi przedstawiciel USA i Rosji.


Pragnące zachować anonimowość rosyjskie źródło dyplomatyczne zbliżone do rozmów w RB powiedziało w Moskwie dziennikarzom, że „nie widzi żadnych problemów z przyjęciem rezolucji”.

Jednocześnie rozmówca dziennikarzy nie podał daty możliwego przyjęcia dokumentu. Podkreślił, że przyjęcie rezolucji nie zamyka Iranowi możliwości przystąpienia do konstruktywnego dialogu.

Iran jest oskarżanyno to, że pod pozorem prowadzenia cywilnego programu nuklearnego chce zbudować broń atomową. Teheran temu zaprzecza, lecz nie spełnia międzynarodowych wymogów dotyczących programu atomowego i pełnej współpracy z Międzynarodową Agencją Energii Atomowej.

Optymizm co do rychłego przyjęcia przez RB ONZ nowej rezolucji w sprawie Iranu wyraził we wtorek przebywający w Londynie minister obrony USA Robert Gates.

Zastrzegł, że był za długo z dala od Waszyngtonu, by wiedzieć, czy głosowanie nad rezolucją odbędzie się w środę czy w czwartek, lecz wyraził nadzieję, że stanie się to wkrótce.

Więcej na: interia.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook