Samolot pełen broni dla Iranu

bron-na-pokladzie-samolotu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Broń odkryta przez władze Tajlandii na pokładzie północnokoreańskiego samolotu było przeznaczone dla Iranu – donosi w poniedziałek Wall Street Journal. Maszyna przewoziła 35 ton trefnego ładunku.

bron-na-pokladzie-samolotu

Dziennik powołuje się na raport przygotowany przez dwa instytuty badawcze, specjalizujące się w sprawach handlu bronią, TransArms z Chicago i Ipis z Antwerpii.

Trasa lotu była skomplikowana, ale zdaniem dziennikarzy wszystko miała zakończyć się w Iranie. Według WSJ samolot miał według planów lądować na Sri Lance, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na Ukrainie, zanim dostarczyłby ładunek broni do celu.

Wpadka przy paliwie

Pilot czarterowego samolotu prosił o zgodę na lądowanie w Bangkoku, by zatankować paliwo. Wtedy właśnie, po informacji uzyskanej od amerykańskich służb specjalnych, tajskie władze odkryły przemyt. Na pokładzie samolotu przewożono m.in. rakiety przeciwlotnicze, materiały wybuchowe, granatniki przeciwpancerne.

Pięcioosobowa załoga – Białorusin i czterech Kazachów – została zatrzymana z powodu nielegalnego handlu bronią. Zatrzymani twierdzą, że nie zdawali sobie sprawy z natury ładunku, który przewozili. Według WSJ jest to możliwe; dokumentacja lotu informuje o przewożeniu części zamiennych dla przemysłu naftowego.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook