Rzucił szkołę, bo kazali mu wychwalać Allaha

| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Uczeń amerykańskiego liceum porzucił szkołę po tym, jak nakazano mu – jako jednemu z chórzystów – śpiewać Dhikr, czyli wyznanie wiary w Islamie.

– Nie ma Boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem – to słowa szahady (wyznania wiary), które zawiera w sobie Dhikr. Szahada, islamskie wyznanie wiary, wymówiona trzykrotnie, jest jednym z pięciu fundamentów Islamu. Uczeń liceum w stanie Kolorado usłyszał, że właśnie te słowa musi zaśpiewać, jako że jest członkiem szkolnego chórku.

– Nie chcę być postrzegany jako bigota, czy rasista, ale nie wydaje mi się właściwe, by uczniowie szkoły publicznej śpiewali islamskie wyznanie wiary. To jest wychwalanie innego Boga i innego proroka. Myślę, że gdyby muzułmańskiemu chórkowi nakazano wychwalać Jezusa powstałoby wielkie oburzenie – cytuje słowa Jamesa Harpera prawicowa FoxNews, która natychmiast podjęła temat. 16-latek napisał w tej sprawie do dyrekcji szkoły, ale gdy ta stanęła po stronie dyrygenta, postanowił odejść.

więcej na polskieradio.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze