Rzeź w Nigerii: islamiści zabili na ulicy 30 osób

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

30 osób zginęło w prowincji Yobe na północy Nigerii w wyniku nowych walk między siłami porządkowymi a radykalnymi islamistami, które trwają tam od czterech dni. Anonimowy policjant oświadczył, że zginęły one w miejscowości Hawan Malka niedaleko Potiskum.

Według jednego z mieszkańców walki w regionie wznowiono w środę rano. – Żołnierze zostali rozmieszczeni we wtorek. Są zaangażowani w ciężkie walki – powiedział.


We wtorek wieczorem bilans ofiar trwających od niedzieli walk przedstawiony przez władze wyniósł 260 osób. Prezydent Nigerii Umaru Musa Yar’Adua ocenił wówczas, że sytuacja na północy kraju została opanowana.

Islamscy bojownicy, zabiegający o ustanowienie państwa islamu, dokonali brutalnych ataków w co najmniej pięciu największych miastach muzułmańskiej północnej Nigerii. Celem napaści byli zarówno policjanci i urzędnicy administracji, jak i przypadkowe osoby.

Więcej na: wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze