Rząd USA: Talibowie stoją za zamachem na Times Square

Bomba w samochodzie na Times Square
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiciele administracji USA oświadczyli – po raz pierwszy tak stanowczo – że pakistańscy talibowie są odpowiedzialni za próbę zamachu terrorystycznego na nowojorskim Times Square z 1 maja.

Bomba w samochodzie na Times Square
Bomba w samochodzie na Times Square

W wywiadzie dla telewizji ABC prokurator generalny Eric Holder powiedział, że władze amerykańskie mają już dowody, iż talibowie stali za zamachem, którego próbował dokonać pakistański imigrant Faisal Shahzad.

– Wiemy, że pomogli go (zamach) zorganizować. Wiemy, że prawdopodobnie pomogli go sfinansować. Wiemy też, że Shahzad działał pod ich kierunkiem – powiedział Holder w porannym programie „This Week”.

W programie telewizji NBC „Meet the Press”, w którym również wystąpił, prokurator oświadczył, że talibowie w Pakistanie „kierowali tym spiskiem” i prawdopodobnie go sfinansowali.

1 maja wieczorem Shahzad umieścił ładunki wybuchowe z mechanizmem zegarowym w swoim samochodzie i zaparkował go przy Times Square. Dym wydobywający się z auta został jednak w porę dostrzeżony i wybuch udaremniono.

Także główny doradca prezydenta Baracka Obamy ds. walki z terroryzmem John Brennan potwierdził słowa Holdera.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze