Rosyjska FSB będzie jeszcze silniejsza

FSB
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Duma Państwowa, niższa izba parlamentu Rosji, opowiedziała się w piątek za rozszerzeniem uprawnień Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), która będzie mogła wzywać ludzi, by ich przestrzec, że ich działania są niedopuszczalne. Nieposłuszni będą karani.

FSB

Według projektu opracowanego przez rząd funkcjonariusze FSB będą mieć prawo „przedstawiania osobie fizycznej oficjalnego ostrzeżenie o niedopuszczalności jej działań (…), które mogą prowadzić do popełnienia przestępstwa”. Jednocześnie w dokumencie są omówione sankcje za niepodporządkowanie się przepisom lub poleceniu funkcjonariusza FSB.

Grupy obrońców praw człowieka uważają, że proponowane zmiany mogą zostać użyte do zatrzymywania aktywistów opozycji i niezależnych dziennikarzy, podważają też obietnice prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, który zapowiadał troszczenie się o prawa obywatelskie – pisze agencja Reutera.

Poprawki do ustawy o FSB przeszły w piątek w pierwszym czytaniu z trzech niezbędnych. W Dumie dominuje partia premiera Władimira Putina, Jedna Rosja. Tylko ta partia, jak pisze agencja ITAR-TASS, opowiedziała się w piątek za projektem zmian w działaniu FSB.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze