Rosyjska FSB będzie jeszcze silniejsza

FSB
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Duma Państwowa, niższa izba parlamentu Rosji, opowiedziała się w piątek za rozszerzeniem uprawnień Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), która będzie mogła wzywać ludzi, by ich przestrzec, że ich działania są niedopuszczalne. Nieposłuszni będą karani.

FSB

Według projektu opracowanego przez rząd funkcjonariusze FSB będą mieć prawo „przedstawiania osobie fizycznej oficjalnego ostrzeżenie o niedopuszczalności jej działań (…), które mogą prowadzić do popełnienia przestępstwa”. Jednocześnie w dokumencie są omówione sankcje za niepodporządkowanie się przepisom lub poleceniu funkcjonariusza FSB.

Grupy obrońców praw człowieka uważają, że proponowane zmiany mogą zostać użyte do zatrzymywania aktywistów opozycji i niezależnych dziennikarzy, podważają też obietnice prezydenta Dmitrija Miedwiediewa, który zapowiadał troszczenie się o prawa obywatelskie – pisze agencja Reutera.

Poprawki do ustawy o FSB przeszły w piątek w pierwszym czytaniu z trzech niezbędnych. W Dumie dominuje partia premiera Władimira Putina, Jedna Rosja. Tylko ta partia, jak pisze agencja ITAR-TASS, opowiedziała się w piątek za projektem zmian w działaniu FSB.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook