Rośnie napięcie między Turcją i Izraelem

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef izraelskiego MSZ Awigdor Lieberman ostrzegł premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, że „zapłaci” za swe groźby pod adresem jego kraju cenę, która „unaoczni mu wyraźnie, że nie warto z Izraelem zaczynać”

Była to odpowiedź na wczorajsze oświadczenie tureckiego premiera, który poinformował, że tureckie okręty wojenne zostały od tego dnia upoważnione do udzielania ochrony statkom płynącym z pomocą humanitarną do Strefy Gazy.

W porównaniu z ostrożną i dyplomatyczną reakcją ministra do spraw wywiadu Dana Meridora na słowa tureckiego rządu wypowiedź Liebermana zabrzmiała bardzo zdecydowanie – podkreśla EFE.
Agencja przytacza anonimową wypowiedź „wysokiego funkcjonariusza izraelskiego”, według którego ostrzeżenie Erdogana pod adresem Izraela stanowi „bardzo ciężką prowokację”.

Jak się wydaje – pisze EFE – cierpliwość Liebermana wyczerpało oświadczenie Erdogana, który zapowiedział poparcie w ONZ wniosku o uznanie Państwa Palestyńskiego, i zapowiedź jego podróży do Gazy w celu spotkania z członkami Hamasu.

Na specjalnym posiedzeniu wysokich urzędników swego ministerstwa Lieberman oświadczył, że nie zamierza „ugiąć się” wobec determinacji Erdogana, który – jak twierdził – „występuje w obronie Hamasu”.

Więcej na: rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook