Rosja: zatrzymano szefa rebeliantów w Inguszetii

Dżihad na Kaukazie
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Rosyjskie władze poinformowały, że zatrzymały Alego Tazijewa, ps. Magas, przywódcę rebeliantów w Inguszetii na Kaukazie Północnym. Według nich Tazijew stał m.in. za przejęciem w 2004 roku budynku MSW w Inguszetii, podczas którego zginęły 92 osoby.

Dżihad na Kaukazie
Dżihad na Kaukazie

Powołując się na Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB), rosyjska telewizja państwowa podała, że Ali Tazijew był jednym z liderów zbrojnej organizacji separatystycznej Emirat Kaukaski, który chce stworzyć niezależne od Rosji państwo oparte na prawie szarijatu.

– Dzisiaj federalne służby bezpieczeństwa przeprowadziły specjalną operację, podczas której zatrzymano szefa rebeliantów Kaukazu Północnego, Tazijewa, znanego pod pseudonimem +Magas+ (od stolicy Inguszetii) – powiedział szef FSB Aleksandr Bortnikow na spotkaniu z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.

– W 2009 roku zorganizował serię wybuchów w ministerstwie spraw wewnętrznych w inguskim mieście Nazrań, w wyniku czego zginęło wielu funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa” – poinformował. Jak dodał, zatrzymany stał również za przejęciem w 2004 roku budynku MSW w Inguszetii, podczas którego zginęły 92 osoby.

Tazijew, pokazywany na stronach islamistycznych jako brodaty mężczyzna, mocno uzbrojony, stał również za serią ataków na transport publiczny na Północnym Kaukazie w ciągu ostatnich sześciu lat – powiedział Bortnikow.

Zatrzymany został przetransportowany do Moskwy, lecz szef FSB nie ujawnił szczegółów.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook