Rosja: zabójca Anny Politkowskiej schwytany

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Czeczenii aresztowano Rustama Machmudowa. Śledczy uważają go za mordercę dziennikarki

Anna Politkowska, znana dziennikarka i obrończyni praw człowieka, została zastrzelona na klatce schodowej swojego domu w 2006 roku.

W ostatnich latach życia jej praca koncentrowała się na Czeczenii. Publicystka demokratycznej „Nowej Gazety” opisywała korupcję i zbrodnie dokonywane tam przez siły rosyjskie. Bardzo wiele pisała o terrorze, morderstwach i grabieżach obecnego, prorosyjskiego prezydenta Czeczenii Ramzana Kadyrowa. Tego ostatniego opisywała jako hipokrytę.

Publicznie przedstawiał się jako muzułmanin, ale faktycznie łamał zasady islamu, m.in. poprzez picie alkoholu i erotyczne zabawy w łaźni. Właśnie na Kadyrowa, jako prawdopodobnego zleceniodawcę mordu, wskazywali niezależni dziennikarze – współpracownicy Politkowskiej – i jej rodzina. Niektórzy obserwatorzy sugerowali, że zabójstwo publicystki miało być „prezentem” dla Władimira Putina, którego Politkowska ostro atakowała. Zamordowano ją bowiem w dniu urodzin ówczesnego prezydenta. Władze natomiast sugerowały, że zabójstwo mogło być prowokacją mającą na celu oczernienie prezydenta.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze