Rosja: Udaremniono poważny zamach terrorystyczny

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Udaremniono poważny zamach terrorystyczny, który w regionie Moskwy przygotowywali czterej ludzie z Kaukazu Północnego – powiadomił szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow. Niedoszłych zamachowców aresztowano.

Bortnikow zameldował prezydentowi Rosji Dmitrijowi Miedwiediewowi, że „przed kilkoma dniami zapobieżono jednemu z poważnych aktów terrorystycznych w regionie moskiewskim, aresztowano grupę przestępczą złożoną z czterech osób z Kaukazu Północnego”.Szef FSB powiedział, że zatrzymani planowali zamach, który mógł spowodować wiele ofiar śmiertelnych w środkach transportu.

Według Bortnikowa ujawniono gotowy do użycia ładunek wybuchowy domowej roboty o całkowitej sile rażenia odpowiadającej 10 kg trotylu, zarekwirowano także broń i mapy z planem ataku. Wyjawiono też szereg wspólników i uzyskano zeznania zatrzymanych, którzy przyznali się do winy.

Szczegółów dotyczących aresztowania domniemanych terrorystów nie podano.
Władze rosyjskie, jak pisze Reuters, często informują o udaremnieniu aktów terroru planowanych przez bojowników z Kaukazu Północnego, gdzie zwalczają islamskich ekstremistów, lecz meldunki o zapobieżeniu zamachom na dużą skalę w Moskwie są rzadsze.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze