Rosja: sankcje USA nałożone na Iran mogą wpłynąć na rosyjskie firmy

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sankcje nałożone przez władze USA na głównego irańskiego operatora portowego i państwowe linie lotnicze mogą wpłynąć na działalność rosyjskich firm – oceniło w piątek rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

„Takie działania, oparte na pozaterytorialnym wykorzystaniu amerykańskiego prawa, potencjalnie stwarzają sytuację, która wpływa na rosyjskie struktury biznesowe współpracujące z tymi firmami” – napisało rosyjskie MSZ w oświadczeniu.

W czwartek USA poinformowały o zaostrzeniu sankcji przeciwko irańskim liniom lotniczym Iran Air, a także głównemu operatorowi portowemu Tidewater Middle East Co., zakazując firmom i obywatelom amerykańskim korzystania z usług lub dokonywania transakcji z tymi przedsiębiorstwami; zamrożono również aktywa tych firm w USA.

Według amerykańskich władz, od 2006 r. „Iran Air przewoził sprzęt wojskowy i broń dla Strażników Rewolucji” – politycznego ramienia irańskiej armii.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze