Rosja odradza Izraelowi atak na Iran. „To bardzo poważna chwila”

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Rosja przestrzegła dzisiaj Izrael przed podjęciem decyzji na rzecz operacji wojskowej przeciwko Iranowi. Zdaniem rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych w sprawie nuklearnego programu Iranu nie wyczerpano jeszcze możliwości negocjacyjnych.

– To bardzo poważna chwila. Region jest zdestabilizowany, jest bardzo wiele konfliktów, wszystko wrze, i jeszcze jeden konflikt zbrojny, zwłaszcza o takiej skali, byłby, w istocie, katastrofą – oświadczył dziś w telewizji „Rossija 24” wiceszef MSZ Siergiej Riabkow.

„Należy postarać się porozumieć w sprawie rozwiązania problemu irańskiego programu nuklearnego” – powiedział dyplomata. Riabkow podkreślił, że Moskwa wyjaśniła „partnerom z Izraela”, dlaczego będzie działać w tym kierunku i ostrzegła ich „przed możliwością podjęcia decyzji na rzecz takiej czy innej operacji wojskowej”.

Zdaniem wiceszefa rosyjskiej dyplomacji nie wyczerpano jeszcze wszystkich możliwości negocjacyjnych w sprawie Iranu. Riabkow przypomniał, że Teheran nadplanowo zaprosił w sierpniu grupę inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) do swoich obiektów jądrowych, co „świadczy o jego dobrej woli”.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook