Rodzice chcieli zabić córkę, bo zmieniła wiarę?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rodzice nastolatki z Ohio, która twierdzi, że jej ojciec groził, że ją zabije, ponieważ zmieniła wiarę z islamu na chrześcijaństwo, zaprzeczyli wszystkim stawianym im zarzutom.
17-letnia Rifqa Bary uciekła w lipcu od swojej rodziny mieszkającej w mieście Columbus w stanie Ohio i schroniła się w domu wielebnego Blake’a Lorenza z kościoła Global Revolution (z ang. Kościół Globalnej Rewolucji) w Orlando, na Florydzie.

Nastolatka dowiedziała się o pastorze i jego kościele poprzez grupę modlitewną na portalu społecznościowym Facebook. Rodzice dziewczyny zgłosili jej zaginięcie na policji w Columbus, która odnalazła ją dwa tygodnie później na Florydzie, za pomocą rejestru jej rozmów z telefonu komórkowego.

Nastolatka, w oświadczeniu złożonym pod przysięgą, twierdzi, że jej ojciec, 47-letni Mohamed Bary był poddawany naciskom ze strony meczetu w Ohio, do którego uczęszcza cała rodzina, aby zająć się tą sytuacją. W aktach sądowych Rifqa Bary oznajmiła, że jej ojciec powiedział: Jeśli masz tego Jezusa w sercu, dla mnie jesteś martwa!. Nastolatka twierdzi, że jej ojciec dodał również: Zabiję Cię!.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook