Rebelianci zaatakowali ważną bazę NATO

Talibowie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Ważna baza Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie (ISAF) w Dżalalabadzie, na wschodzie kraju, została zaatakowana przez rebeliantów – podał rzecznik dowództwa NATO w Kabulu. Do operacji przeciwko bazie ISAF przyznali się talibowie.

Talibowie
Talibowie

„Do ataku na bazę wojskową w Dżalalabadzie doszło dzisiejszego ranka. Atak wciąż trwa. Napastnikom nie udało się wedrzeć na teren bazy” – powiedział rzecznik ISAF Iain Baxter.

Rzecznik prowincji Nangarhar, której Dżalalabad jest stolicą, powiedział, że w szturmie wzięli udział również zamachowcy-samobójcy. Rzecznik talibów Zabihullah Mudżahed powiedział w rozmowie telefonicznej z agencją AFP, że to bojownicy Talibanu przeprowadzili atak.

Baza i lotnisko wojskowe w Dżalalabadzie, to oprócz baz w Kandaharze i Bagram, jeden z najważniejszych obiektów NATO w Afganistanie. W ostatnich miesiącach bazy w Kandaharze i Bagram były już celem ataków rebeliantów, często zamachowców-samobójców.

22 maja talibowie zaatakowali najważniejszą w kraju bazę ISAF w Kandaharze, odpalając pięć pocisków rakietowych. W wyniku ostrzału rannych zostało kilkunastu żołnierzy NATO i cywilów pracujących na miejscu.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze