Rebelia w Pakistanie zagraża światu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Bez opanowania sytuacji w Pakistanie Zachód nie wygra wojny w Afganistanie. USA boją się też, że w ręce talibów może wpaść pakistańska broń atomowa.

Pakistan stanowi śmiertelne zagrożenie dla świata. Tamtejszy rząd właściwie oddał władzę talibom i ekstremistom – ostrzegła amerykańska sekretarz stanu członków Komisji Spraw Zagranicznych Senatu. Hillary Clinton skrytykowała podjętą w lutym decyzję Islamabadu o wprowadzeniu szariatu w dolinie Swat.

Po 18 miesiącach walk pakistańskie władze uznały, że nie są w stanie odbić doliny z rąk talibów, i postanowiły przystać na warunki islamistów. W zamian za zawieszenie broni zgodziły się na objęcie prawem koranicznym terenów, które jeszcze dwa lata temu były ulubionym miejscem wakacyjnego wypoczynku Pakistańczyków.Ekstremiści nie zamierzają jednak dotrzymać umowy i wkroczyli do leżącej na południe od Swat prowincji Buner, zaledwie 100 kilometrów od stolicy kraju. – Jeśli talibowie będą się posuwać w tym tempie, to niebawem zapukają do bram Islamabadu – ostrzegł w parlamencie Fazl-ur-Rehman, lider partii Jamiat-e-ulema-e- Islam.

Czytaj więcej w Rzeczpospolitej

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze