Rebelia w Pakistanie zagraża światu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Bez opanowania sytuacji w Pakistanie Zachód nie wygra wojny w Afganistanie. USA boją się też, że w ręce talibów może wpaść pakistańska broń atomowa.

Pakistan stanowi śmiertelne zagrożenie dla świata. Tamtejszy rząd właściwie oddał władzę talibom i ekstremistom – ostrzegła amerykańska sekretarz stanu członków Komisji Spraw Zagranicznych Senatu. Hillary Clinton skrytykowała podjętą w lutym decyzję Islamabadu o wprowadzeniu szariatu w dolinie Swat.

Po 18 miesiącach walk pakistańskie władze uznały, że nie są w stanie odbić doliny z rąk talibów, i postanowiły przystać na warunki islamistów. W zamian za zawieszenie broni zgodziły się na objęcie prawem koranicznym terenów, które jeszcze dwa lata temu były ulubionym miejscem wakacyjnego wypoczynku Pakistańczyków.Ekstremiści nie zamierzają jednak dotrzymać umowy i wkroczyli do leżącej na południe od Swat prowincji Buner, zaledwie 100 kilometrów od stolicy kraju. – Jeśli talibowie będą się posuwać w tym tempie, to niebawem zapukają do bram Islamabadu – ostrzegł w parlamencie Fazl-ur-Rehman, lider partii Jamiat-e-ulema-e- Islam.

Czytaj więcej w Rzeczpospolitej

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook