Real i Barca bez krzyża w godle

Real-Madrid-new-Logo-for-Muslim-Fans
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Gigant hiszpańskiego futbolu, Real Madryt, postanowił zmienić logo klubu. Usunięty zostanie z niego krzyż, obecny na godle Realu od niemal wieku.

Klub zrobił to, że podnieść swoją popularność wśród muzułmańskich kibiców piłkarskich w Europie i na Bliskim Wschodzie. Hiszpański dziennik „Marca”, powołując się na źródło w administracji klubu pisze, że ruch ten ma na celu „unikanie wszelkich form nieporozumień i konfliktów w regionach, gdzie większość ludności to muzułmanie”.

Usunięcie krzyża zbiega się z rozpoczęciem budowy przez Real wartego miliard euro kompleksu sportowo-wypoczynkowego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, który będzie pierwszym na świecie parkiem rozrywki na sztucznej wyspie, łączącym turystykę i sport.

Symbol krzyża pojawił się na odwrocie godła Realu Madryt w 1920 roku, kiedy król Alfonso XIII objął patronat nad klubem. Poprzez zmianę godła Real poszedł w ślady swoich arcyrywali z Barcelony, którzy również musieli rozstać się z krzyżem na logo, na prośbę sponsorów z Kataru.

PJ, na podst. http://www.rt.com/sport/football/real-madrid-muslims-cross-uae-football-601/

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze