Rasmussen przeprosił muzułmanów za karykatury?

Rasmussen
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W niedzielę 5 kwietnia Turcja zgodziła się odstąpić od weta w sprawie kandydatury premiera Danii na szefa NATO. Z kolei od premiera Andersa Fogh Rasmussena oczekiwano, że na konferencji w Istambule poświęconej „Sojuszowi Cywilizacji”, przeprosi muzułmanów za karykatury Mahometa.

RasmussenTo co mogli usłyszeć jednak z ust Rasmussena muzułmanie z trudem nazwać przeprosinami. Sam nigdy bym nie przedstawiłbym żadnej religijnej postaci, włączając proroka Mahometa, w sposób, który raniłby uczucia innych ludzi, powiedział na panelu Rasmussen. Byłem głęboko przejęty tym, że karykatury były postrzegane, przez wielu muzułmanów jako próba ze strony Danii by splamić, obrazić czy zachować się bez szacunku w stosunku do islamu lub proroka Mahometa. Byłem jak najdalej od takich myśli,” dodał.

Wcześniej premier Danii, w wywiadzie dla duńskiej agencji informacyjnej Ritzau, dementował szeroko rozpowszechnione w tureckiej prasie oczekiwania co do jego przeprosin. Słuchajcie. W Danii nie przepraszamy za to, że mamy wolność słowa, miał powiedzieć Rasmussen. Wiecie, że duński premier nie może przepraszać w imieniu gazety.

Obiecał jednak, że w trakcie swojego urzędowania jako szef NATO zwróci uwagę na religijną i kulturową wrażliwość różnych społeczności , które zamieszkują nasz coraz bardziej pluralistyczny i zglobalizowany świat.

Jan Wójcik

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze