Rasistowskie przemówienie Ahmadineżada

Ahmedineżad rasista
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przemówienie Ahmadineżada rozpoczęło się od protestów i okrzyków „Raista!” Osoba w kolorowej peruce próbowała zakłócić przemówienie i została wyprowadzona z sali.

Ahmedineżad rasistaAhmadineżad w swoim wystąpieniu oskarżył Stany Zjednoczone, Izrael i Europę o destabilizację całego świata.

Jak można było oczekiwać Ahmadineżad obrzucił obelgami Izrael. Nazwał jego rząd najokrutniejszym i najbardziej rasistowskim reżimem.  Rada Bezpieczeństwa ONZ ustabilizowała tą okupacyjny reżim i wspierała go przez ostatnie 60 lat dając im wolną rękę do popełniania przestępstw, w ten sposób prezydent Iranu podsumował 60-lecie państwa Izrael.

Należy podjąć wysiłki by położyć kres syjonizmowi, mówił prezydent Iranu. Oskarżył też Izrael o ludobójstwo podczas ostatniego konfliktu w Strefie Gazy.

Niektórzy europejscy politycy opuścili salę, kiedy Ahmadineżad powiedział, że Izrael został stworzony pod pretekstem żydowskiego cierpienia w czasie II wojny światową. Delegacje rządów państw unijnych na konferencji podkreślają, że chcą zostać by dopilnować, że wszelkie antysemickie uwagi zostaną wyrzucone z końcowej deklaracji.

Sekretarz Generaln ONZ Ban Ki-moon w swoim przemówieniu skrytykował stanowisko Iranu. Ubolewam nad użyciem tej platformy przez prezydenta Iranu by oskarżać, dzielić a nawet podżegać. To jest przeciwieństwo tego co chce osiągnąć ta konferencja, powiedział Ban Ki-moon w oświadczeniu.

Przypomniałem prezydentowi [Iranu – przyp. euroislam], że Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło rezolucję odrzucającą zrównanie syjonizmu z rasizmem, i podtrzymującą historyczne fakty dotyczące Holokaustu.

JW

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze