Ranna w walkach kobieta urodziła dziecko

Propaganda totalitarnego islamu (Hamas) : Nie ma lepszej krwi do przelania niż krew Żydów"
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Izraelskie wojsko poinformowało, że kobieta, która została postrzelona w pobliżu osiedla na Zachodnim Brzegu, szczęśliwie urodziła dziecko w pobliskim szpitalu.

Propaganda totalitarnego islamu (Hamas) : Nie ma lepszej krwi do przelania niż krew Żydów"
Propaganda totalitarnego islamu (Hamas) : Nie ma lepszej krwi do przelania niż krew Żydów"

Uzbrojona grupa, która atakowała samochody w pobliżu osiedla Tene Omarim, leżącego na południe od Hebronu, w niedzielę wieczorem otworzyła ogień do pojazdu, którym jechała ciężarna kobieta z Izraela, wraz ze swoim mężem.

Jak powiedzieli przedstawiciele izraelskiego wojska, kobieta została lekko ranna i sama zdołała dojechać do centrum medycznego Soroka, gdzie lekarze odebrali poród.

Izraelskie moratorium dotyczące budowy nowych osiedli na Zachodnim Brzegu Jordanu wygasło w niedzielę. Moment ten wiwatami powitali zwolennicy budowy nowych osiedli na spornym terytorium, ale dyplomaci zaangażowani we wstępną rundę rozmów pokojowych między Palestyną i Izraelem, obawiają się, że doprowadzi to do zerwania negocjacji.

Przedstawiciele Autonomii Palestyńskiej poinformowali, że jeśli zostanie wznowiona budowa na terenach, które uważają za część przyszłego państwa palestyńskiego, przerwą ostatnie rozmowy, które są szansą na rozwiązanie trwającego dziesięciolecia konfliktu.

Przywódca Palestyny Mahmud Abbas  oświadczył w sobotę podczas spotkania Organizacji Narodów Zjednoczonych, że Izrael „musi wybrać między pokojem, a dalszą budową osiedli”. Nie było jednak natychmiastowej reakcji Palestyny na wygaśnięcie memorandum.

Tuż po wygaśnięciu memorandum, czyli o północy w niedzielę, izraelski premier Benjamin Netanjahu wezwał Palestyńczyków, by nie zrywali niedawno rozpoczętych rozmów pokojowych.

Jak zadeklarował Netanjahu, Izrael „jest gotów w najbliższych dniach utrzymywać stały kontakt z wszystkimi stronami, aby znaleźć sposób na kontynuowanie rozmów pokojowych między Izraelem i Autonomią Palestyńską”.

Więcej na: tvp.info

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook