Rakiety z egipskiego Synaju eksplodują w Izraelu? Kair zaprzecza

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja izraelska poinformowała, że w nocy z środy na czwartek trzy rakiety wystrzelone z egipskiego półwyspu Synaj eksplodowały w Ejlacie, nie powodując ofiar. Władze egipskie zapewniły w odpowiedzi, że kontrolują Synaj i nie ma tam terrorystów.

 

Jak podała egipska agencja Mena, gubernator prowincji Synaj Północny generał Sajed Abdel Wahab kategorycznie zdementował informacje rozpowszechnione przez izraelskie media.

– Mamy pod stałą kontrolą bezpieczeństwo terytoriów graniczących z Izraelem od miasta Rafah na północy po Tabę na południu i granica ta jest bezpieczna – oświadczył Abdel Wahab.

Izraelska agencja prasowa Ynet zacytowała wypowiedź premiera Benjamina Netanjahu, według którego „Synaj przekształca się obecnie w platformę, z której wystrzeliwane są pociski” przeciwko Izraelowi.

Nie są to wprawdzie setki rakiet małego zasięgu, jakie co roku lecą ze Strefy Gazy w kierunku izraelskich terenów pogranicznych, ale od 2010 r. były trzy takie przypadki.

W sierpniu 2010 r. rakieta wystrzelona przypuszczalnie z Synaju eksplodowała koło jordańskiego miasta Akaba, zabijając jedna osobę i raniąc cztery. W tym samym miesiącu terrorysta przedostał się przez granicę na Synaju do Izraela i zabił w zasadzce ośmiu Izraelczyków.

W kwietniu tego samego roku rakietę odnaleziono w morzu, w pobliżu plaży w izraelskim kurorcie Ejlacie.

 

więcej na wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze