Rakiety lecą na Izrael. ONZ potępia

Hamas odpala rakiety wyprodukowane w Iranie na terytorium Izraela
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

ONZ ostro potępiła w środę nasilenie podejmowanego ze Strefy Gazy palestyńskiego ostrzału Izraela, po tym gdy we wtorek jedna z rakiet wybuchła w pobliżu izraelskiego przedszkola.

Jak powiedział specjalny koordynator ONZ do spraw bliskowschodniego procesu pokojowego Robert Serry, zintensyfikowane w ostatnich dniach wystrzeliwanie rakiet z Gazy na Izrael było „wyraźnym naruszeniem międzynarodowego prawa humanitarnego” i stanowiło zagrożenie dla cywilów.

Hamas odpala rakiety wyprodukowane w Iranie na terytorium Izraela
Hamas odpala rakiety wyprodukowane w Iranie na terytorium Izraela

Na krytykę zdecydowanie zareagowało rządzące Strefą Gazy radykalne ugrupowanie palestyńskie Hamas, według którego uwagi Serry’ego są przejawem stosowania „podwójnych standardów”.

W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia na południową część terytorium Izraela wystrzelono co najmniej 14 rakiet i pocisków moździerzowych. Odnosząc się do podejmowanych w odpowiedzi na palestyński ostrzał izraelskich ataków lotniczych, Serry zaznaczył, iż Izrael ma „prawo od samoobrony zgodnej z międzynarodowym prawem humanitarnym”. Wezwał jednocześnie do maksymalnej powściągliwości oraz stosowania „wszelkich przedsięwzięć, które zapewnią, że siły izraelskie nie zagrożą cywilom w Gazie”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze