Przywódca Hezbollahu broni oskarżonych o zamach na Haririego

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah oświadczył w sobotę, że czterej mężczyźni, oskarżeni o zamordowanie byłego premiera Libanu Rafika Haririego, są „godnymi” członkami tego szyickiego ugrupowania. Wykluczył wydanie ich wymiarowi sprawiedliwości.

Sześcioletnie śledztwo w sprawie zamachu na Haririego przywódca Hezbollahu nazwał izraelskim spiskiem. Zarzucił też stronniczość specjalnemu trybunałowi ONZ ds. Libanu.

Prokurator Libanu Said Mirza poinformował w czwartek, że otrzymał od specjalnego trybunału ONZ ds. Libanu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Haririego w 2005 roku. Ujawnił też, że delegacja oenzetowskiego trybunału, który bada okoliczności zamachu, przekazała również cztery nakazy aresztowania.

Rafik Hariri – jeden z najbardziej wpływowych sunnickich przywódców libańskich – zginął w Bejrucie w zamachu bombowym, o którego zorganizowanie obwiniana jest Syria, popierająca Hezbollah.

Hezbollah zaprzecza, jakoby odegrał jakąkolwiek role w tym zamachu i zapowiada, że nie wyda trybunałowi żadnego ze swych członków. Nasrallah powiedział, że podejrzani, wymienieni w akcie oskarżenia, są zasłużeni w „stawianiu oporu izraelskiej okupacji”.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze