Przywódca Hezbollahu broni oskarżonych o zamach na Haririego

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przywódca Hezbollahu szejk Hasan Nasrallah oświadczył w sobotę, że czterej mężczyźni, oskarżeni o zamordowanie byłego premiera Libanu Rafika Haririego, są „godnymi” członkami tego szyickiego ugrupowania. Wykluczył wydanie ich wymiarowi sprawiedliwości.

Sześcioletnie śledztwo w sprawie zamachu na Haririego przywódca Hezbollahu nazwał izraelskim spiskiem. Zarzucił też stronniczość specjalnemu trybunałowi ONZ ds. Libanu.

Prokurator Libanu Said Mirza poinformował w czwartek, że otrzymał od specjalnego trybunału ONZ ds. Libanu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Haririego w 2005 roku. Ujawnił też, że delegacja oenzetowskiego trybunału, który bada okoliczności zamachu, przekazała również cztery nakazy aresztowania.

Rafik Hariri – jeden z najbardziej wpływowych sunnickich przywódców libańskich – zginął w Bejrucie w zamachu bombowym, o którego zorganizowanie obwiniana jest Syria, popierająca Hezbollah.

Hezbollah zaprzecza, jakoby odegrał jakąkolwiek role w tym zamachu i zapowiada, że nie wyda trybunałowi żadnego ze swych członków. Nasrallah powiedział, że podejrzani, wymienieni w akcie oskarżenia, są zasłużeni w „stawianiu oporu izraelskiej okupacji”.

Więcej na: interia.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook