Przywódca czeczeńskich separatystów ustępuje ze stanowiska

Doku Umarow
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Przywódca czeczeńskich separatystów Doku Umarow, który przed kilku laty ogłosił się „emirem Kaukazu”, oznajmił, że rezygnuje z tej funkcji na rzecz swojego następcy.

Doku Umarow
Doku Umarow, były przywódca dżihadystów w Czeczeni

Oświadczenie takie zamieszczono w nocy z niedzieli na poniedziałek w internetowym serwisie wideo YouTube. Agencje zastrzegają, że nie było możliwości potwierdzenia autentyczności nagrania.

W nagraniu wideo – jak pisze AFP – Umarow oświadczył, że „jest już zmęczony kierowaniem walką z Rosją”.

„Zdecydowaliśmy jednomyślnie, że opuszczę dziś moje stanowisko” – powiedział wyznaczając na swego następcę na stanowisku „emira Kaukazu” Asłambeka Wadałowa, który – jak sądzi Umarow – „jako młodszy” będzie „energiczniejszym” liderem.

46-letni Doku Umarow oświadczył jednocześnie, że nie zamierza rezygnować z dżihadu (świętej wojny) i będzie pomagać nowemu kierownictwu w walce z władzami rosyjskimi.

„Nie mam nic do dodania” – oświadczył siedzący obok Umarowa nowy „emir”, Asłambek Wadałow – weteran tzw. pierwszej wojny czeczeńskiej z Rosją w latach 1994-1996. Walczył też z rosyjskimi wojskami w drugiej wojnie rozpoczętej w roku 1999.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze