Przywódca Al-Kaidy Ayman Al-Zawahiri: Bin Laden wyłonił się z Bractwa Muzułmańskiego

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Poniżej podajemy fragmenty wypowiedzi przywódcy Al-Kaidy Aymana Al-Zawahiriego, zamieszczonej w Internecie 27 września 2012 r.

Bin Laden był “wrażliwym i uczuciowym facetem… dowcipnisiem, który lubił się pośmiać”

Ayman Al-Zawahiri: Przypominam o związkach szejka Osamy bin Ladena z organizacjami islamskimi. Jak powiedziałem wcześniej, był on wrażliwym i uczuciowym facetem. Szejk Osama bin Laden był także niezłym dowcipnisiem, który lubił się pośmiać i czynił, że wszyscy wokół byli szczęśliwi.

Bin Laden mówił: “Kiedyś należałem do Bractwa Muzułmańskiego, ale mnie wyrzucili”; Był “członkiem Bractwa Muzułmańskiego na Półwyspie Arabskim”

Al-Zawahiri: Osama bin Laden mówił: “Wyrzucili mnie z mojej organizacji. Kiedyś należałem do Bractwa Muzułmańskiego, ale mnie wyrzucili”.

Bin Laden był członkiem Bractwa Muzułmańskiego na Półwyspie Arabskim. Kiedy Sowieci najechali na Afganistan, natychmiast udał się do Pakistanu, poznał mudżahedinów i pomagał im. Instrukcje, jakie otrzymał od Bractwa Muzułmańskiego brzmiały: „Nie jedź poza Lahore. Udaj się do Al-Jamaa Al-Islamiyya w Lahore i dostarcz pomoc. Oni przekażą ją dalej, a ty wróć”.

więcej na memri.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze