Protest w Brukseli: „To islamiści powinni się bać nas”

Parti Populaire PP
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Około setki demonstrantów związanych z Partią Ludową (Parti Populaire, PP) protestowało kilka dni temu w Brukseli przeciwko islamskiemu ekstremizmowi.

Protestujący wznosili hasła „Niezintegrowani muzułmanie wynocha” oraz „Nie dla zielonego faszyzmu”. Jak mówi lider PP, Mischael Modrikamen, „Niektórzy z nich domagają się innych godzin pływania na basenach dla kobiet i mężczyzn, inni nie biorą udziału w lekcjach historii i zajęciach sportowych. (…) Ludzie, którzy przyjeżdżają do Belgii, powinni akceptować nasze wartości. Ci, którzy tego nie robią, powinni zostać deportowani”.

Modrikamen potępił także polityków, którzy zaakceptowali pierwszą kobietę noszącą islamskie nakrycie głowy w belgijskim parlamencie. „Musimy przestać się bać. To islamiści powinni się bać nas”, powiedział.

Niedawne starcia pomiędzy zwolennikami islamistycznej grupy Sharia4Belgium, a policją nastąpiły po wprowadzeniu zakazu noszenia części ubioru zasłaniających twarz.

Sharia4Belgium jest grupą domagającą się wprowadzenia szariatu i działającą w wielu krajach europejskich pod nazwami Sharia4UK, Sharia4France, Sharia4Spain oraz Sharia4Holland.(p)

Tłumaczenie Severus Snake na podstawie http://www.hurriyetdailynews.com

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze