Protest przeciwko ubojowi rytualnemu nie był przestępstwem

Protest przeciwko rytualnemu ubojowi
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Prokuratura umorzyła śledztwo przeciwko obrońcom praw zwierząt, którzy próbowali uniemożliwić ubój rytualny w trakcie muzułmańskiego święta w Bohonnikach.

W październiku ubiegłego roku obrońcy praw zwierząt z OTOZ Animals mieli, zdaniem muzułmanów, dopuścić się czynu zakłócenia ich święta Kurban Bajram (Id al-Adha arab. – święto upamiętniające posłuszeństwo Abrahama wobec Boga). Na posesji doszło do utarczek słownych. W końcu grupa aktywistów wycofała się, a w trakcie święta doszło do uboju rytualnego. Obie strony zgłosiły do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

„Stoję na stanowisku, że zasadniczym celem przybycia działaczy ochrony praw zwierząt do Bohonik była chęć zapobieżenia ubojowi rytualnemu, natomiast w żadnej mierze nie było to ani złośliwe, ani uporczywe utrudnianie obchodzenia święta zgodnie z tradycją muzułmańską” – powiedziała prokurator Marta Dobrowolska-Filipkowska z Prokuratury Rejonowej w Sokółce. Decyzja, której podstawą jest uznanie, że zachowanie obrońców zwierząt nie nosi znamion czynu zabronionego, jest nieprawomocna.

W sprawie uboju rytualnego śledztwo wciąż się toczy.

AX na podst. http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/114316

Protest przeciwko rytualnemu ubojowi
Protest przeciwko rytualnemu ubojowi

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze