Proces terrorysty. Ukrył bombę w kalesonach

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Przed sądem federalnym w Detroit rozpoczął się proces Umara Farouka Abdulmutallaba, Nigeryjczyka, który w grudniu 2009 r. usiłował wysadzić w powietrze samolot linii Northwest za pomocą ładunku wybuchowego ukrytego w swoich kalesonach

Próbę zamachu, który miał miejsce w święto Bożego Narodzenia nad Detroit, udaremniła załoga i pasażerowie samolotu. Na pokładzie wybuchł tylko mały pożar, który ugaszono.

Abdulmutallab działał z inspiracji radykalnego islamisty z jemeńskiego oddziału Al-Kaidy, Anwara al-Awlakiego, który w zeszłym miesiącu został zabity przez samolot bezzałogowy wysłany przez CIA
Po nieudanym zamachu na samolot Northwest na lotniskach w USA wprowadzono dodatkowe kontrole pasażerów za pomocą skanerów ukazujących ich ciała.

Proces w Detroit rozpoczął się od mowy prokuratora, który przedstawił dowody terrorystycznych planów oskarżonego, m.in. replikę użytego przez niego materiału wybuchowego i film wideo, na którym przywódcy Al-Kaidy chwalą Abdulmutallaba za jego czyn.

Nigeryjczyk nie przyznaje się do winy. Na wstępnych przesłuchaniach przed sądem wygłaszał tyrady przeciwko Ameryce nazywając ją „rakiem” na ciele ludzkości, który „mudżahedini wymażą” z powierzchni Ziemi. Domagał się też, by sądzono go zgodnie z prawem Koranu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze