Prezydent Jemenu Salah ma wkrótce opuścić saudyjski szpital

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Prezydent Jemenu Ali Abd Allah Salah wkrótce zostanie wypisany z saudyjskiego szpitala, gdzie leczył się z obrażeń, jakich doznał w wyniku zamachu na swe życie, ale na razie pozostanie w Rijadzie – poinformowały w sobotę źródła w jemeńskim rządzie.

Według agencji Reuters, prezydent Jemenu zostanie przewieziony ze szpitala do rządowego apartamentu w saudyjskiej stolicy.

Jeden z jemeńskich ministrów, ranny w tym samym zamachu, Ali Mohammed Megawar już w sobotę opuścił szpital i pojechał do podobnego mieszkania.

Prezydent Salah od początku czerwca przebywa na leczeniu w Arabii Saudyjskiej, po tym jak został ranny w zamachu na swą siedzibę w Sanie. 7 lipca po raz pierwszy pokazał się w publicznej telewizji, ze śladami oparzeń i bandażami na twarzy i rękach.

Trwające w Jemenie od blisko sześciu miesięcy protesty przeciwko rządzącemu krajem od ponad 30 lat Salahowi doprowadziły do krwawych starć między jego zwolennikami a opozycją.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze