Preston: kolaboracja władz miasta z Hamasem

Palestyńska flaga
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zgodnie z doniesieniami Breitbart London lokalne władze w Wielkiej Brytanii jawnie współpracowały z grupą popierającą Hamas, działającą pod przykrywką organizacji charytatywnej.

Palestyńska flaga
Palestyńska flaga na ratuszu w Preston

Na skutek protestów i skarg, rządzona przez laburzystów Rada Miasta Preston została zmuszona do zaniechania planu wywieszenia palestyńskiej flagi na ratuszu. Breitbart London donosi, że grupa, z którą współpracowała rada miejska, ma na koncie organizowanie spotkań, na których jasno i wyraźnie wyrażano poparcie dla Hamasu.

Peter Rankin, przewodniczący rady, wypowiedział się na ten temat następująco: „Dumny jestem z możliwości okazania wsparcia Palestyńczykom poprzez wywieszenie ich flagi na ratuszu. Rozważamy również inne możliwości pomocy i wsparcia Gazy”.

Jednak na skutek skarg, pierwotny plan musiał zostać zmodyfikowany. Flaga palestyńska powiewała na ratuszu jedynie przez cztery minuty, po czym została zdjęta i przekazana na aukcję, na której przyniosła zysk wysokości 1,5 tys. funtów. Działanie to uznać można za wspólną zbiórkę pieniędzy przeprowadzoną przez radę miejską i organizację wspierającą Hamas.

Z prośbą, by usunąć flagę brytyjską i zastąpić ją palestyńską wyszła organizacja zwana Dziećmi Getta (Children of the Ghetto). Choć grupa ta stara się pozostawać w cieniu w przestrzeni internetowej, w 2009 gościła antyizraelskiego posła, muzułmanina George’a Gallowaya. Przewodniczący tego zgrupowania, Mukhtar Master, w jednym z przemówień oświadczył: „Demokratycznie wybrany rząd Palestyny, czyli Hamas, ma nasze pełne poparcie”, natomiast w innym przemówieniu z 2009 roku twierdził, że Dzieci Getta są „wyjątkową, wojującą organizacją charytatywną”, pomimo że nigdy nie została ona oficjalnie zarejestrowana jako taka, co budzić może podejrzenia, że Master i jego współpracownicy pod pretekstem działań charytatywnych zbierają środki na inne cele.

Na zakończenie przemówienia Master nie szczędził pochwał pod adresem przyjaciela, który, jak twierdził, miał na sobie koszulkę futbolową z napisem „HAMAS” na plecach: „Wszyscy musimy mieć takie nastawienie, ponieważ wszyscy w tych czasach jesteśmy Palestyńczykami i pochodzimy z Gazy. Wszyscy, drodzy bracia i siostry, jesteśmy Hamasem”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Master jest wieloletnim członkiem związków zawodowych, byłym członkiem Partii Pracy oraz byłym zarządcą meczetu Fishergate Hill, który od lat zajmuje się zbiórką pieniędzy, jednak dopiero w ostatnim czasie dostał zielone światło od rady, która zarządziła wywieszenie palestyńskiej flagi. Plany wspomnianego meczetu zostały zatwierdzone w kwietniu tego roku.

Przestrzeń obecnie zajmowana przez meczet stanowi również cel wycieczek brytyjskich szkół podstawowych, co budzić może obawy, że dzieci wchodzą tam w kontakt z sympatykami Hamasu. Patronat nad meczetem sprawuje grupa zwana Centrum Kultury Muzułmańskiej w Preston (Preston Muslim Cultural Centre), które faktycznie ma status organizacji charytatywnej, choć nie jest jasne czy jest związane z Dziećmi Getta.

aQ, na podst. www.breitbart.com

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook