Premier Kosowa handlował organami zabitych?

Hashim Thaci
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja Unii Europejskiej w Kosowie poinformowała w środę, że szuka „twardych faktów”, które potwierdziłyby zarzuty sprawozdawcy Rady Europy Dicka Marty’ego, dotyczące zabijania więźniów Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK), by ich nerki sprzedawać na czarnym rynku.

Marty, sprawozdawca komitetu Rady Europy do spraw prawnych i praw człowieka, zasugerował też w projekcie raportu, że premier Kosowa Hashim Thaci był kiedyś bossem podziemia przestępczego, stojącego za tym procederem. Dokument ten przedstawiono dwa dni po zwycięskich dla partii Thaciego wyborach parlamentarnych w Kosowie.

Rzeczniczka misji policyjnej UE w Kosowie Karin Limdal zwróciła się w środę o zgłaszanie się wszystkich, którzy dysponują jakimiś dowodami w tej sprawie.

Hashim Thaci
Hashim Thaci

Rząd Kosowa odrzucił we wtorek projekt raportu Marty’ego jako „bezpodstawny” i „obraźliwy”. Zapowiedziano podjęcie wszelkich niezbędnych działań „w celu obalenia oszczerstw Dicka Marty’ego”.

„Thaci i inni członkowie ‚Grupy z Drenicy’ byli ustawicznie wymieniani jako ‚kluczowi gracze’ w raportach wywiadu na temat kosowskich struktur przestępczości zorganizowanej o mafijnym charakterze. Ustaliliśmy, że ‚Grupa z Drenicy’ miała swego wodza lub, by posłużyć się terminologią siatek przestępczości zorganizowanej, swego ‚bossa’ – uznanego działacza politycznego i cieszącą się największym być może międzynarodowym uznaniem osobistość UCK – Hashima Thaciego” – czytamy w projekcie raportu.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze