Premier Kanady nie ugiął się pod presją muzułmanów

Harper i Abbas
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przed niedawną wizytą premiera Kanady Stephena Harpera na Bliskim Wschodzie organizacja muzułmańska usiłowała go zmusić, żeby usunął z listy delegatów rabina Toronto.

Harper i Abbas
Harper i Abbas

W liście skierowanym do Harpera National Council of Canadian Muslims pisze, że ma obiekcje co do obecności w składzie delegacji rabina Daniela Korobkina. Korobkin odmówił komentarza w tej sprawie, ale Jason MacDonald pełniący funkcję rzecznika rządu potępił NCCM, dawniej znany pod nazwą CAIR-CAN, za samą sugestię usunięcia rabina z delegacji. Powiedział także, że „nie będzie brał na poważnie krytyki ze strony jakiejkolwiek organizacji mającej powiązania z takimi organizacjami terrorystycznymi jak Hamas”.

NCCM określiła stanowisko MacDonalda jako „absolutnie błędne” oraz dodała, że nie jest powiązana z żadną organizacją terrorystyczną albo antysemicką. Swoją sugestię usunięcia rabina ze składu delegacji tłumaczył tym, że we wrześniu 2013 Korobkin „bronił oraz chwalił” dwóch amerykańskich antymuzułmańskich aktywistów. Chodzi o Pamelę Geller oraz Roberta Spencera, założycieli grupy Stop Islamization of America. Podczas spotkania w Toronto, gdzie przemawiała też Pamela Geller, Korobkin uczynił kilka uwag na ich temat.

Ihsaan Gardee, przewodniczący NCCM napisał do premiera Harpera„Pan Korobkin zawiązał sojusz z najbardziej rozpoznawalnymi i najbardziej jadowitymi aktywistami antymuzułmańskimi naszych czasów. Osoby pełniące najwyższy urząd w naszym państwie nie powinny dawać swojego poparcia osobom głoszącym poglądy stojące w sprzeczności z naszymi wartościami, tolerancją oraz wzajemnym zrozumieniem”

Pamela Geller odpowiedziała na swoim blogu: „Gdyby tylko pewne grupy muzułmanów użyły swojej determinacji do zamknięcia ust imamom nawołującym do dżihadu i podżegającym do nienawiści… Ale nie, wolą atakować tych z nas, którzy to robią”.

Na liście delegacji znajdowało sie około 170 osób ( w tym 20 rabinów i żadnego muzułmanina) i była to największa oficjalna wizyta za kadencji Harpera. Odwiedził między innymi Izrael, gdzie został przyjęty entuzjastycznie. Podczas spotkania z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa, Harper nakłaniał go do „negocjowania z Żydowskim Państwem Izraela”, odmówił komentarza na temat osiedli izraelskich i krytyki Izraela.

Tłumaczenie: Severus-Snape
Źródło: www.sunnewsnetwork.ca

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze