Premier Izraela: Kilka słów mogłoby zmienić świat

| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w Rzymie, że kilka słów przywódcy Autonomii Palestyńskiej Mahmuda Abbasa o uznaniu państwa izraelskiego zmieniłoby historię świata. W Wiecznym Mieście odbył się włosko-izraelski szczyt międzyrządowy.

Na wspólnej konferencji prasowej z premierem Włoch Silvio Berlusconim Netanjahu podkreślił: „Poprosiłem Mahmuda Abbasa, by zwrócił się do swego narodu, z miłości dla pokoju, i by powiedział: ‚akceptuję żydowskie państwo Izrael’. Jeśli wypowie tych kilka słów, zmienimy świat”.

Szef izraelskiego rządu powiedział, że u podstaw konfliktu izraelsko- palestyńskiego „leżała zawsze odmowa ze strony Palestyńczyków uznania państwa Izrael”. Netanjahu wyraził przekonanie, że zapowiedziane na wrzesień głosowanie nad rezolucją ONZ w sprawie powstania państwa palestyńskiego na podstawie granic Izraela z 1967 roku „cofnęłoby pokój i oddaliło perspektywę negocjacji”.

więcej na fakty.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze