Prawdopodobnie brał udział w zamachach. Jest w rękach policji

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Indyjska policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o koordynację zamachów terrorystycznych w Bombaju w 2008 roku, w których zginęło 166 osób i ponad 300 zostało rannych

Zatrzymany mężczyzna to Abu Hamza, znany również jako Sajed Zabiuddin, członek pakistańskiego ekstremistycznego ugrupowania islamistycznego Lashkar-e-Taiba (LeT) – podała agencja PTI, powołując się na anonimowe źródła w indyjskiej policji.

Terrorysta został zatrzymany w zeszłym tygodniu w czwartek na lotnisku w Delhi; udawał się na Bliski Wschód.

Hamza ma 30 lat, pochodzi z zachodniego stanu Maharasztra, którego stolicą jest Bombaj. Jest podejrzany o telefoniczne przekazywanie z Karaczi w Pakistanie instrukcji zamachowcom znajdującym się w Bombaju.

Podczas trwającego trzy dni ataku w listopadzie 2008 r. 10-osobowa grupa zamachowców uzbrojonych w karabiny zaatakowała hotele, restauracje, dworzec kolejowy i centrum kultury żydowskiej w tej finansowej stolicy Indii, zabijając 166 osób i raniąc 300.

Jedyny bezpośredni uczestnik zamachu, który ocalał, Pakistańczyk Mohammed Ajmal Amir Kasab, został skazany w maju 2010 r. na karę śmierci.

więcej na rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze