Pozytywne jak… islam

prawa-czlowieka-wg-islamu
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Umiarkowane organizacje muzułmańskie przystąpiły do akcji plakatowej mającej na celu pokazanie islamu jako religii wnoszącej pozytywne wartości do brytyjskiego społeczeństwa – informuje Sky TV.

Na przystankach autobusowych i na stacjach metra zostaną rozwieszone plakaty z napisem „Wierzę w prawa kobiet …tak jak Mahomet”. Napisy pojawią się też na londyńskich taksówkach i autobusach.

Inne plakaty będą uwypuklać obecne w islamie wartości miłosierdzia, dobroczynności, sprawiedliwości społecznej, praw kobiet, kontemplacji i pokoju. Celem akcji jest pokazanie, że rozpowszechnione w W. Brytanii negatywne stereotypy o islamie są nieprawdziwe i nie odzwierciedlają nauki proroka.

prawa-czlowieka-wg-islamuKampanię pod hasłem „Inspired By Muhammad” (Z inspiracji Mahometa) będzie firmować telewizyjna prezenterka Kristine Backer, z pochodzenia Niemka, która przeszła na islam, swego czasu prezenterka MTV i NBC Europa, autorka wydanej w ub.r. książki „Von MTV nach Mekka” (Z MTV do Mekki).

– Chcemy się skoncentrować na tych wartościach i treściach, które odzwierciedlają prawdziwy islam, wyznawany przez główny nurt muzułmanów – cytuje ją Sky TV.

Autor książek o islamie i publicysta Mohammed Mahbub Husain, znany jako Ed Husain, wskazuje, że działania niewielkiej grupy muzułmanów wypaczających nauki proroka „nie mogą prowadzić do demonizowania duchowej tradycji islamu, liczącej sobie 1400 lat, tak jak ekscesy piłkarskich chuliganów nie dyskredytują piłki nożnej”.

Więcej na: www.rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze