Powiedzieli twarde NIE muzułmanom

stop-minaretom
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Szwajcarzy poparli w referendum zakazu budowania minaretów w tym alpejskim kraju. Tylko cztery kantony na 26 odrzuciły propozycje prawicy. Są głosy w Europie, że nareszcie któryś kraj miał odwagę powiedzieć nie muzułmanom, wbrew poprawności politycznej.
stop-minaretom
Według oficjalnych wyników niedzielnego plebiscytu 57 proc. mieszkańców popiera takie rozwiązanie. Wyniki głosowania doprowadziły do zmiany artykułu 72 konstytucji, regulującego stosunki państwo – Kościoły.

Z ostatnich sondaży sprzed referendum wynikało, że 53 proc. obywateli jest przeciwnych zakazowi, a za nim opowiada się jedynie 34 proc. Szwajcarów. Na dodatek również rząd w Bernie był przeciwny kontrowersyjnemu projektowi.

Za jego wprowadzeniem opowiadała się wyłącznie znana z antyimigranckiego programu Szwajcarska Partia Ludowa (SVP), która nazywa minarety symbolem islamizacji i wyraźnym symbolem polityczno-religijnych roszczeń do władzy.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze