Poważne zagrożenie terrorystyczne na Wyspach

52026039
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd Wielkiej Brytanii podniósł ocenę zagrożenia terrorystycznego na terytorium kraju do czwartego stopnia na pięciostopniowej skali.

52026039
Zagrożenie obecnie ocenia się jako poważne, co oznacza, że atak terrorystyczny jest wysoce prawdopodobny. Minister spraw wewnętrznych Alan Johnson zapewnił, że brytyjski wywiad nie posiada żadnych wskazówek, aby przypuszczać, że zamach jest nieuchronny, co uzasadniałoby podniesienie stopnia zagrożenia do najwyższego – krytycznego.

Od lipca ubiegłego roku do piątku zagrożenie terrorystyczne oceniano jako znaczne (3. stopień), co oznaczało, że atak uważano za możliwy.

Londyn nie podał konkretnych powodów podniesienia oceny. – Centrum Analiz Zagrożenia Terroryzmem (JTAC) nieustannie rewiduje stopień niebezpieczeństwa i decyduje się na jego zmiany na podstawie szerokiego spektrum czynników, w tym zamiarów i potencjału międzynarodowych grup terrorystycznych na terenie Wielkiej Brytanii i za granicą – oświadczył szef MSW.

Więcej na: rp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze