Poważne obawy w Niemczech. Kontrwywiad ostrzega przed ofensywą salafitów

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Urząd Ochrony Konstytucji ostrzega przed salafitami z Bliskiego Wschodu, którzy działając w podziemiu lub za granicą są poważnym zagrożeniem dla Niemiec. Mogą radykalizować niemieckich muzułmanów.

W ocenie dyrektora Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Hansa-Georga Maassena salafici, którzy opuścili Niemcy, mają intensywne kontakty z muzułmańskimi ekstremistami, dostarczając im materiałów propagandowych dla radykalizacji swych zwolenników i werbunku nowych sympatyków. W wywiadzie dla gazety „Rheinische Post” mówi on wręcz o „ofensywie salafitów”.

Obserwacja muzułmańskich ekstremistów

Po tym jak niemieckie władze zakazały działalności organizacji salafitów „Millatu Ibrahim” w czerwcu 2012 roku, jeden z kluczowych działaczy tej organizacji tworzy obecnie na Bliskim Wschodzie niemieckojęzyczną redakcję, aby poprzez nią wywierać wpływ na kręgi salafitów w Niemczech – wyjaśnił Maassen. Świadczy o tym m. in. pismo zawierające pogróżki i wzywające do zabójstwa niemieckich polityków.

Niedawno podano do wiadomości, że Austriak Mohamed Mahmud, jeden z przywódców „Millatu Ibrahim” osiadł w Egipcie tworząc tam swego rodzaju przyczółek tej organizacji, który skupia salafickie kręgi za granicą.

więcej na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze